Diagnostika telefónu

Zistenie príčiny problému je prvá úloha na ceste k jeho odstráneniu. V našom servise vykonáme diagnostiku Vášho mobilného telefónu, tabletu, notebooku alebo iného zariadenia.

Pozrite si zoznam najčastejších porúch a závad mobilných telefónov a tabletov:

V tomto prípade sa jedná o závadu LCD panelu a je potrebná jeho výmena. Tento servisný úkon vieme urobiť na počkanie do 90 minút.

Problém môže byť v napájacom USB kábli, alebo v USB konektore zariadenia. Telefón skontrolujeme a konektor vymeníme. V našej predajni máte možnosť zakúpiť aj napájacie káble.

Tento problém súvisí s opotrebením, v horšom prípade poškodením batérie zariadenia. Batériu vo vašom zariadení Vám vymeníme na počkanie

Závada je v mikrofóne. V lepšom prípade je iba zanesený nečistotami. Telefón Vám u nás skontrolujeme, prečistíme, prípadne vymeníme mikrofón.

Problém spôsobuje závada slúchadla (predného reproduktoru), ktoré môže byť zanesené nečistotami, alebo mechanicky poškodené. Slúchadlo Vám u nás skontrolujeme a vyčistíme, prípadne vymeníme za nové.

Ako prvé si skontrolujte nastavenia zvuku/hlasitosti vo vašom zariadení. AK sú nastavenia v poriadku, problém spôsobuje nefunkčný reproduktor zariadenia. Túto závadu Vám na počkanie opravíme v našej predajni.

Jedná sa o poruchu kamery (prednej/zadnej) a v takomto prípade je nutná jej výmena. Kameru Vám u nás na počkanie vymeníme.

Tento problém spôsobuje opotrebenie, alebo poškodenie mechanizmu tlačidiel. Tlačidlá telefónu Vám na počkanie vymeníme.

Problém môže byť buď v zvukovom obvode zariadenia, alebo aj v samotných slúchadlách. Pokiaľ je to možné, vyskúšajte do zariadenia zapojiť iné slúchadlá. Ak problém pretrváva, závada je pravdepodobne v konektore, alebo v obvode. Telefón skontrolujeme a problémovú časť vymeníme za novú.

Chyba je v obvode alebo v motorčeku zabezpečujúcom vibrácie. Aj tento problém Vám vieme opraviť na počkanie.

V prvom rade urýchlene vypnite zariadenie a ak to konštrukcia zariadenia dovoľuje, vyberte z neho batériu (väčšina nových zariadení však už má batériu vstavanú). Následne prineste telefón ku nám. Zariadenie vyčistíme pomocou ultrazvuku.

Navštívte nás a naši technici pre Vás telefón odblokujú.

Operačný systém zariadenia sa dlhodobým používaním zahltí prebytočnými súbormi, ktoré ho spomaľujú. Najčastejšie sa s týmto stretneme pri systéme Android. V tomto prípade je potrebné operačný systém preinštalovať. Naši technici Vám zariadenie obnovia, nastavia a zachovajú aj vaše uložené dáta.

Obmedzenie na sieť konkrétneho operátora dokážeme odstrániť. Telefón bude následne použiteľný pre všetky siete.

 

Skúšali ste zariadenie reštartovať?

Áno znie to triviálne, no my vieme, že to v niektorých prípadoch pomôže. Taktiež obnova továrenských nastavení (tzv. "hard reset", alebo "factory reset") dokáže vyriešiť niektoré softvérové závady Vášho telefónu. Tu je ale potrebné zálohovať všetky údaje ako fotky, videá, dokumenty a iné..

Naši technici vám s radosťou pomôžu s akýmkoľvek problémom.

Nenašli ste odpoveď?

Neváhajte nás kontaktovať alebo sa zastavte osobne. Opravujeme všetky značky telefónov, tabletov aj inej elektroniky. Váš problém vyriešime čo najrýchlejšie a za bezkonkurenčnú cenu.