Diagnostika telefónu

Zistenie príčiny problému je prvá úloha na ceste k jeho odstráneniu. V našom servise vykonáme diagnostiku Vášho mobilného telefónu, tabletu, notebooku alebo iného zariadenia.

Pozrite si zoznam najčastejších porúch a závad mobilných telefónov a tabletov:

Na displeji mám pruhy, alebo čierne miesta

V tomto prípade sa jedná o závadu LCD panelu a je potrebná jeho výmena. Tento servisný úkon vieme urobiť na počkanie do 90 minút.

Telefón sa nenabíja a po zapojení do PC sa nič nedeje

Problém môže byť v napájacom USB kábli, alebo v USB konektore zariadenia. Telefón skontrolujeme a konektor vymeníme. V našej predajni máte možnosť zakúpiť aj napájacie káble.

Telefón sa rýchlo vybíja, alebo sa sám vypína

Tento problém súvisí s opotrebením, v horšom prípade poškodením batérie zariadenia. Batériu vo vašom zariadení Vám vymeníme na počkanie

Pri telefonovaní ma je slabo, respektívne ma vôbec nepočuť

Závada je v mikrofóne. V lepšom prípade je iba zanesený nečistotami. Telefón Vám u nás skontrolujeme, prečistíme, prípadne vymeníme mikrofón.

Pri telefonovaní počujem druhú stranu slabo, respektíve ju nepočujem vôbec

Problém spôsobuje závada slúchadla (predného reproduktoru), ktoré môže byť zanesené nečistotami, alebo mechanicky poškodené. Slúchadlo Vám u nás skontrolujeme a vyčistíme, prípadne vymeníme za nové.

Telefón nevyzváňa / vyskytujú sa problémy pri prehrávaní zvuku

Ako prvé si skontrolujte nastavenia zvuku/hlasitosti vo vašom zariadení. AK sú nastavenia v poriadku, problém spôsobuje nefunkčný reproduktor zariadenia. Túto závadu Vám na počkanie opravíme v našej predajni.

Pri fotení sú na fotke pruhy, čierne miesta, respektíve foťák nejde vôbec zapnúť

Jedná sa o poruchu kamery (prednej/zadnej) a v takomto prípade je nutná jej výmena. Kameru Vám u nás na počkanie vymeníme.

Tlačidlá hlasitosti alebo zapnutia reagujú slabo, vynechávajú, respektíve vôbec nefungujú

Tento problém spôsobuje opotrebenie, alebo poškodenie mechanizmu tlačidiel. Tlačidlá telefónu Vám na počkanie vymeníme.

Po zapojení slúchadiel sa nič nedeje / nepočujem zvuk

Problém môže byť buď v zvukovom obvode zariadenia, alebo aj v samotných slúchadlách. Pokiaľ je to možné, vyskúšajte do zariadenia zapojiť iné slúchadlá. Ak problém pretrváva, závada je pravdepodobne v konektore, alebo v obvode. Telefón skontrolujeme a problémovú časť vymeníme za novú.

Telefón slabo vibruje / nevibruje vôbec

Chyba je v obvode alebo v motorčeku zabezpečujúcom vibrácie. Aj tento problém Vám vieme opraviť na počkanie.

Telefón prišiel do styku kvapalinou, čo mám robiť?

V prvom rade urýchlene vypnite zariadenie a ak to konštrukcia zariadenia dovoľuje, vyberte z neho batériu (väčšina nových zariadení však už má batériu vstavanú). Následne prineste telefón ku nám. Zariadenie vyčistíme pomocou ultrazvuku.

Neviem odomknúť telefón / zabudol som heslo

Navštívte nás a naši technici pre Vás telefón odblokujú.

Telefón je pomalý, zamŕza, reštartuje sa alebo chýbajú súbory

Operačný systém zariadenia sa dlhodobým používaním zahltí prebytočnými súbormi, ktoré ho spomaľujú. Najčastejšie sa s týmto stretneme pri systéme Android. V tomto prípade je potrebné operačný systém preinštalovať. Naši technici Vám zariadenie obnovia, nastavia a zachovajú aj vaše uložené dáta.

Telefón je obmedzený (blokovaný) na sieť jedného operátora

Obmedzenie na sieť konkrétneho operátora dokážeme odstrániť. Telefón bude následne použiteľný pre všetky siete.

 

Skúšali ste zariadenie reštartovať?

Áno znie to triviálne, no my vieme, že to v niektorých prípadoch pomôže. Taktiež obnova továrenských nastavení (tzv. "hard reset", alebo "factory reset") dokáže vyriešiť niektoré softvérové závady Vášho telefónu. Tu je ale potrebné zálohovať všetky údaje ako fotky, videá, dokumenty a iné..

Naši technici vám s radosťou pomôžu s akýmkoľvek problémom.

Nenašli ste odpoveď?

Neváhajte nás kontaktovať alebo sa zastavte osobne. Opravujeme všetky značky telefónov, tabletov aj inej elektroniky. Váš problém vyriešime čo najrýchlejšie a za bezkonkurenčnú cenu.